Modułowe zielone dachy

Nature Impact® Roof to kompletne rozwiązanie systemowe dla dachów rozchodnikowych, pre-fabrykowane, na które składa się odpowiedni system drenażowy, podłoże uprawowe oraz rośliny.

Prefabrykowane moduły o wymiarach 534 x 405 mm mogą być układane bezpośrednio na hydroizolacji i w ten sposób uzyskuje się natychmiastowy efekt. Odkryta część rozwiniętego systemu korzeniowego sprawia, że moduły szybko się zrastają i zapewniają silny i bezpieczny dach.

To opatentowany, jedyny w swoim rodzaju i drobiazgowo dopracowany system, który dba o to, aby na dachu nie zalegała stojąca woda – priorytetem jest szybkie odprowadzanie nadmiaru wody do systemu kanalizacji.

Dzięki formie modułowej już w trakcie montażu uzyskujemy jednolite wrażenie. Przed ułożeniem odkrywamy część systemu korzeniowego – dzięki temu wszystkie moduły szybko się zrastają i zapewnią silniejszy i pewniejszy dach.


Nasza oferta obejmuje następujące rozwiązania modułowe stosowane w konstrukcjach dachów zielonych:

Moduł GreenRoof STANDARD

Moduł GreenRoof EVERGREEN

Moduł GreenRoof BEE-FRIENDLY

Moduł GreenRoof WILD-FLOWER

Moduł GreenRoof CLIMATE

Moduł GreenRoof NA ZAMÓWIENIE

Akcesoria


Jakie są zalety modułowych dachów zielonych?

Modułowe dachy zielone to konstrukcje kompletne, które zwykle są droższe, ale pozwalają na uzyskanie wymiernych korzyści. Obejmują one substrat ekstensywny, warstwę drenażową i roślinność. Wszystkie elementy są połączone ze sobą w taki sposób, by zapewnić prawidłowy wzrost roślin i ograniczenie konieczności ich pielęgnowania. Warstwy łączy się ze sobą jeszcze przed umieszczeniem ich w docelowym miejscu.

Gotowe zielone dachy modułowe pozwalają na znaczne przyspieszenie prowadzonych prac. Wystarczy położyć maty we wskazanym miejscu, by uzyskać ostateczny efekt. To dobra informacja dla osób, którym zależy na jak najszybszym zrealizowaniu zlecenia. Na takie rozwiązanie stawia się m.in. wszędzie tam, gdzie prace montażowe są dość trudne, a więc konieczne jest ograniczenie obecności pracowników w miejscu realizacji zlecenia do minimum.

Zapraszamy do kontaktu w celu zapoznania się ze szczegółami naszego asortymentu i świadczonych usług.