Zielone dachy ekstensywne – Wrocław

Zielone dachy ekstensywne są lekkie i łatwe w utrzymaniu. Sadzi się na nich rośliny sucholubne, typu mchy, zioła i rozchodniki. Dachy tego typu nie wymagają specjalnej pielęgnacji, a ich montaż przynosi wymierne korzyści dla środowiska i użytkowników budynku.
Nasza oferta dachów zielonych obejmuje:
• dachy Nature Impact® Roof – nowoczesny system – kompletna „kanapka” zielonego dachu; składają się z odpowiedniego systemu drenażowego, podłoża uprawowego oraz roślin w formie poręcznych modułów; są przeznaczone dla lekkich dachów płaskich i skośnych;
• zielone dachy z matą wegetacyjną – składają się z odpowiednio dobranych warstw układanych oddzielnie, które wpływają na poprawne i trwałe działanie zielonego dachu z roślinnością w postaci mat wegetacyjnych z roślinnością rozchodnikową;
• zielone dachy bezsubstratowe – jest to rozwiązanie, które zamiast substratu ekstensywnego wykorzystuje specjalne panele z hydrofilowej wełny mineralnej.

Dlaczego warto postawić na dach ekstensywny Nature Impact® Roof?

Dachy ekstensywne dobrze sprawdzą się zarówno na małym domku, jak i potężnym biurowcu. Posadzone na nich rozchodniki są odporne na suszę, słońce i wiatr. Przyczyniają się one także do zmniejszenia ilości wody opadowej odprowadzanej z dachu do kanalizacji i poprawiają izolacyjność termiczną budynku. Chronią także dach właściwy przed wiatrem, gradobiciem i zalegającym zimą śniegiem. Są przy tym proste i szybkie w montażu. Co więcej, nie obciążają zbytnio dachu, a przed ich instalacją nie trzeba przygotowywać skomplikowanego projektu, jak ma to miejsce w przypadku dachów intensywnych.

Dachy ekstensywne Nature Impact® Roof mają naprawdę wiele zalet. Dobierane przez profesjonalnych ogrodników, przez większą część roku zachwycają swoim pięknym wyglądem i mają bardzo dobry wpływ na środowisko. To idealny system, który daje wyjątkowe możliwości wyboru koncepcji. Zielone ściany i dachy to także wsparcie dla pszczół, motyli i innych owadów oraz rozwiązanie zapewniające bioróżnorodność oraz retencję wody na bardzo wysokim poziomie. Są stylowe, oryginalne i idealnie współgrają z przestrzenią miejską.

Solarne zielone dachy

Solarne zielone dachy powstają z myślą o większym wykorzystywaniu odnawialnych źródeł energii, a ich wykorzystywanie przyczynia się także do znaczącej redukcji smogu oraz zanieczyszczeń środowiska. Ich konstrukcja opiera się na panelach fotowoltaicznych lub instalacjach solarno-termicznych zamontowanych na zielonych dachach płaskich.

Największą zaletą solarnych zielonych dachów jest występowanie efektu synergii, do którego przyczynia się niska temperatura powierzchni zielonej, która z kolei wpływa na mniejsze nagrzewanie paneli, co w konsekwencji poprawia ich sprawność i efektywność działania.

Ponadto solarne zielone dachy wykazują zdolność do retencjonowania nawet 90% wody deszczowej, co w dużym stopniu odciąża kanalizację. Stanowią także izolację termiczną budynku oraz stanowią powierzchnię użytkową.