Żyjące fasady

System Żyjące ściany ma budowę modułową. Oparty jest na konstrukcji wykonanej z profili aluminiowych, do której mocowane są moduły z żywą roślinnością – starannie wyselekcjonowane roślinny zewnętrzne dostosowane do lokalnych warunków atmosferycznych. System obejmuje również rynny oraz ramy zamykające konstrukcję.

Ponadto częścią systemu jest zautomatyzowany układ nawadniania, który gwarantuje, że rośliny otrzymują wodę i składniki odżywcze w sposób kontrolowany. Opcjonalnie może być rozbudowany o moduł zabezpieczający przed zamarzaniem.

Każdy projekt zielonej ściany wygląda nieco inaczej i system żyjących ścian umożliwia dostosowanie rozwiązania do konkretnej sytuacji. Przy zachowaniu reżimu konserwacji żyjąca ściana zachowuje swój estetyczny wygląd przez cały rok.

Żyjące ścianie filtrują pyły unoszące się w powietrzu oraz przetwarzają CO2 na tlen. Jeden m² żyjącej ściany pochłania 2,3 kg CO2 z powietrza rocznie oraz wytwarza 1,7 kg tlenu. Żyjące ściany znacznie przyczyniają się do oczyszczania powietrza.