Zielone ściany z mchu – Wrocław

W naszej ofercie znajdują się zielone dachy ekstensywne oraz zielone ściany z mchu. Wykonujemy je w formie paneli na bazie lekkich i odpornych na wilgoć płyt. Powstają one wyłącznie w wyniku pracy ręcznej. Do ich produkcji wykorzystujemy specjalnie spreparowany mech najwyższej jakości, który mocujemy do płyt w formie małych, gęsto ze sobą ściśniętych kępek, tworząc w ten sposób mięciutki i przyjemny w dotyku kobierzec.

Zielone ściany z mchu znakomicie sprawdzą się w aranżacji:
• recepcji biurowych, hotelowych i sal konferencyjnych;
• centrów handlowych;
• restauracji;
• prywatnych domów;
• centrów SPA i innych pomieszczeń relaksacyjnych.

Oferowany przez nas mech może być w różnych kolorach oraz dowolnym kształcie i rozmiarze. Można zamontować go nawet w miejscu bez dostępu do światła dziennego.

Jak pielęgnować ściany z mchu?

Ściana z mchu nie wymaga specjalnej pielęgnacji. Nie trzeba jej nawadniać i podcinać oraz dbać o jej stały dostęp do światła słonecznego. Jedyne, o czym należy pamiętać, to utrzymanie wilgotności powietrza na poziomie 50-60%. Przy suchym powietrzu, czyli na przykład zimą, gdy wilgotność spada do około 40%, ścianę trzeba regularnie zamgławiać, najlepiej wodą destylowaną, ponieważ nie zawiera ona żadnych zanieczyszczeń. Niedostateczna wilgotność powoduje bowiem twardnienie mchu. Zraszanie można przeprowadzać raz w tygodniu. Trzeba to robić ostrożnie, aby zbyt mocno nie zamoczyć ściany, ponieważ może to doprowadzić do odklejania się poszczególnych elementów. Wystarczy zwilżyć tylko samą powierzchnię mchu.